Wyniki



Katarzyna Karasińska - najlepsza alpejka w Polsce. Reprezentantka Aesculapa
(nieprzerwanie od dziecka do czasu zakończenia kariery zawodniczej w 2012 roku).


Reprezentanci AESCULAPA od początków istnienia Szkoły i Klubu niejednokrotnie brali udział w różnych imprezach narciarskich. W początkowym okresie były to w większości imprezy o zasięgu regionalnym. W 1973 roku zaczęły się starty w Spartakiadach Narciarskich PTTK, Mistrzostwach Szkół Podstawowych i Średnich, w Pucharze Samotni, czy Ogólnopolskich Zawodach Instruktorów i Trenerów. Poważniej sportem zajęto się na początku lat 80 tych. Zaczęto systematycznie pracować z dziećmi i starannie wybierać talenty. Tworzono kilkuosobowe grupy najzdolniejszych dzieci i przygotowywano je do startów w zawodach. Po opanowaniu technik slalomowych dzieci brały udział w cyklu zawodów dziecięcych, organizowanych w Karkonoszach i Górach Kaczawskich o nazwie Laury. Była to swoista liga nadziei narciarskich w Karkonoszach. Startowały w niej okoliczne kluby Regionu Jeleniogórskiego.



Pamiątkowe zdjęcie grupy trenera Michała Rażniewskiego podczas Otwartch Mistrzostw Śląska w Szczyrku 19. 02. 1991 r. Od lewej: Łucja Zgudka, Melenia Kula, Michał Rażniewski, Aureliusz Krzykowski, Marcin Ostrowski, Piotr Górnicki, Jakub Janic


W tym okresie Szkołę i Klub reprezentowali następujący zawodnicy: Agnieszka Iwanow, Agnieszka Cymerska, Robert Guminiak, Artur Piątkowski, Patrycja Kalamus, Maciej Strawa, Grzegorz Bacior, oraz bracia Tomasz i Jaroslaw Marklowie. Po udanych startach regionalnych zaczęły się wyjazdy na zawody ogólnopolskie. Rywalizacja na trasach narciarskich z rówieśnikami z Zakopanego czy Bielska sprawiła, że zawodnicy Aesculapa stopniowo podnosili swój poziom sportowy. Wtedy jeszcze jeździli w Tatry po naukę. Zbierali doświadczenia. Wkrótce przyszły upragnione efekty.



Agnieszka Iwanow




Agnieszka Żmijewska


Wyróżniającymi się zawodniczkami w końcu lat 80-tych i w 1990 roku są: Agnieszka Żmijewska, która zajęła 7. miejsce w slalomie gigancie na Pucharze PZN Młodzików w Zakopanem (1988) i Łucja Zgudka, która w 1990 roku wygrała dwubój alpejski na Międzynarodowych Mistrzostwach Szkół Sportowych w Konkurencjach Alpejskich również w Zakopanem. Trenował je wtedy Michał Rażniewski. Dzięki tym i podobnym sukcesom Agnieszki i Łucji sport Aesculapa wyszedł z "zaścianka" na areny ogólnopolskie i międzynarodowe. Pozostali członkowie klubu uwierzyli, że można wygrać w Zakopanem czy Bielsko-Białej.



Łucja Zgudka


W latach 1991 - 1994 wychowankowie Aesculapa brali udział w zawodach międzynarodowych w narciarstwie alpejskim. Wysokie pozycje w zawodach kwalifikacyjnych i rankingach krajowych umożliwiły wyjazdy naszych alpejczyków w Alpy i mierzenie się z czołówką Europy i Świata w takich zawodach jak: Trofeo Topolino (Włochy), Pinochhio Sugli Finali e Internazionali Abetone (Włochy), Internationale Jugend-Winterspiele Tirol ( Austria ), Skofia Loka ( Słowenia ). Oto trójka Wyróżniających się zawodników trenera Michała Rażniewskiego w tym okresie: Łucja Zgudka, Bartłomiej Wasileńczyk i Dorota Radomska, która pierwsza w historii Aesculapa wystartowała w zawodach rangi FIS. Świetnymi wynikami mogą się poszczycić (w tym okresie byli jeszcze młodzikami) Katarzyna Karasińska Piotr Kaczmarek (tę dwójkę trenował wtedy trener Piotr Wądołowski).



Bartłomiej Wasileńczyk



Dorota Radomska


W 1995 Piotr Kaczmarek wygrał w zawodach Trofeo Topolino slalom gigant a w Kanadzie (Whistler) slalom. Katarzyna Karasińska - dwukrotnie druga. Wyniki te otworzyły drogę aesculapiakom do dalszej kariery sportowej. Stały się początkiem drogi do kadry przygotowań olimpijskich i kadry Polski.



Piotr Kaczmarek



Katarzyna Karasińska


W 1999 roku Piotr Kaczmarek wygrał wszystko na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Zakopanem, Katarzyna Karasińska zdobyła kolejno: srebrny, brązowy i złoty medal. Bartłomiej Wasileńczyk - dwa srebrne i brązowy. Bartłomiej i Piotr, dwukrotnie stają na podium w najważniejszych zawodach w kraju. Na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Seniorów zajmują 2 i trzecie miejsce - tuż za Andrzejem Bachledą Jr. Natomiast w Memoriale Br. Czecha Piotr wygrywa a Bartek zajmuje trzecie miejsce.

W przededniu zimowych igrzysk w Salt Lake City 2002 mieliśmy aż troje zawodników w kadrze Polski: Bartłomieja Wasileńczyka, Piotra Karczmarka i Katarzynę Karasińską. Ostatecznie realną szansę wyjazdu za ocean miała Kasia Karasińska, która na MŚ w Sankt Anton wchodząc
do 30-tki najlepszych zawodniczek w slalomie (zajęła tam 24 miejsce) wypełniła normę kwalifikacyjną PZN-u. Tę miłą dla nas informację opublikowała Polska Agencja Prasowa w dniu 8.02.2001 roku. Jednak po tym fakcie, z nieznanych nam powodów PZN nakreślił dodatkową normę - konieczność powtórnego zmieszczenia się w trzydziestce zawodów rangi PŚ. Ten drugi raz niestety nie wyszedł. Najwyraźniej w tym okresie PZN nie radzi sobie z zapewnieniem godziwych warunków treningowych i trenerów dla kadry Polski. Trenujące dotąd z zapałem zawodniczki ogarnia zniechęcenie (podobnie jest z kadrą mężczyzn). W krytycznym momencie, kiedy odchodzi słoweński trener Kovac i pod znakiem zapytania staje kariera zawodnicza Kasi, Pan Andrzej Karasiński zostaje menadżerem kadry, znajduje nowego trenera (Austriaka Baira) i środki, dzięki którym uprawianie przez córkę sportu, jest dalej możliwe. Kasia wielokrotnie weszła do pierwszej trzydziestki w Pucharze Świata i zdobyła Puchar Europy w slalomie.

Dobrze zapowiadała się nasza druga zawodniczka - Agnieszka Iwanicka. Zajęła ona w generalnej punktacji Pucharu Polski 4 miejsce a w rankingu indywidualnym (pol-punkty) 3 miejsce. Między innymi stawała na podium na Mistrzostwach Małopolski w Kluszkowcach (2 i 3 miejsce) a na międzynarodowych zawodach w Andorze - w Trofeo Borrufa zajęła 5 miejsce w slalomie i 10 w slalomie gigancie (szczegóły w zbiorze wyników - poniżej).

Dobre wyniki miała także juniorka Katarzyna Dębska. Na zakończenie kariery (sezon 2004/2005 był jej ostatnim startem w zawodach FIS) zajęła 4 miejsce w slalomie i slalomie gigancie na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Ustrzykach Dolnych.

Na początku 2003 roku z uprawiania sportu wyczynowego wycofał się Piotr Karczmarek, jeden z najbardziej utalentowanych zawodników w historii powojennej Polski. Właścicielowi tytułu Mistrza Świata z prestiżowych zawodów Trofeo Topolino, wielokrotnemu mistrzowi Polski, docenionemu przez Amerykanów - uczniowi renomowanej szkoły narciarskiej w Vermont, Polski Związek Narciarski nie był w stanie zapewnić koniecznego do uprawiania narciarstwa stypendium. Po odniesionej kontuzji z wyczynem rozstaje się również drugi zawodnik z doborowej trójki - Bartek Wasileńczyk. Więcej informacji: Opowieść o Aesculapie



Zawodnicy Aesculapa na bramkach


Wyniki 1988 - 2003

1988

Puchar PZN Młodzików w Konkurencjach Zjazdowych Zakopane 15-16. 03. 1988 r.

Agnieszka Żmijewska 7 miejsce w slalomie gigancie, trener: Michał Rażniewski.

1989

Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkoły Sportowej w Szczyrku 4-5. 1989 r.

Aureliusz Krzykowski 10 miejsce w slalomie (kat. młodzik) - trener: Michał Rażniewski.
Łucja Zgudka 9 miejsce w slalomie ( kat. młodziczki ) - trener: Michał Rażniewski.
Łucja Zgudka 5 miejsce w slalomie gigancie (kat. młodziczki) - trener: Michał Rażniewski.

1990

Międzynarodowe Mistrzostwa Szkół Sportowych w Konkurencjach Alpejskich Zakopane 25-26. 03. 1990 r.

Łucja Zgudka 2 miejsce w slalomie ( kat. młodziczki ) - trener: Michał Rażniewski.
Łucja Zgudka 3 miejsce w slalomie gigancie - trener: Michał Rażniewski.
Łucja Zgudka 1 miejsce w dwuboju alpejskim - trener: Michał Rażniewski.
Michał Kałwa 4 miejsce w slalomie - trener Adam Kałwa.

1991

Otwarte Mistrzostwa Śląska w Szczyrku 19.02.1991 r.

Anna Kałwa 4 miejsce w slalomie (kat. juniorki mł.) - trener: Adam Kałwa.
Łucja Zgudka 5 miejsce w slalomie (kat. juniorki mł. ) - trener: Michał Rażniewski.
Marcin Ostrowski 9 miejsce w slalomie (kat. juniorzy mł. ) - trener: Michał Rażniewski

V Ogólnopolska Spartakiada Młodzieży w Konkurencjach Alpejskich Zakopane 15-16. 03. 1991 r.

Michał Kałwa 4 miejsce w slalomie - trener: Adam Kałwa.
Łucja Zgudka 5 miejsce w slalomie - trener: Michał Rażniewski.

Reprezentowanie barw Polski

Łucja Zgudka 12 miejsce w slalomie w Skofia Loka w Słowenii
Michał Kałwa 10 miejsce w Jugend Winterspiele w Austrii i 20 miejsce w Trofeo Topolino we Włoszech (SL).

1992

Mistrzostwa Bielskiego Okręgowego Związku Narciarskiego w Szczyrku 10-11. 01.1992 r.

Łucja Zgudka 3 miejsce w slalomie (kat. junior mł. ) - trener: Michał Rażniewski.
Aureliusz Krzykowski 6 miejsce w slalomie ( kat. junior mł.) - trener: Michał Rażniewski.
Bartłomiej Wasileńczyk 4 miejsce w slalomie (kat. młodzik) - trener: Michał Rażniewski.

Mistrzostwa Śląska w Szczyrku 12.01. 1992 r.

Kałwa Michał 6 miejsce w slalomie (kat. junior mł. ) - trener: Adam Kałwa.
Łucja Zgudka 3 miejsce w slalomie (kat. junior mł.) - trener: Michał Rażniewski.
Jakub Janic 7 miejsce w slalomie (kat. junior mł.) - trener: Michał Rażniewski.
Bartłomiej Wasileńczyk 4 miejsce w slalomie (kat. młodzik.) - trener: Michał Rażniewski.
Dorota Radomska 8 miejsce w slalomie (kat. junior mł.) - trener: Michał Rażniewski.
Alicja Gorczyca 7 miejsce w slalomie kat. młodzik ) - trener: Michał Rażniewski.

Mistrzostwa Polski w Konkurencjach Alpejskich w Szczyrku 20-21. 02. 1992 r.

Łucja Zgudka 3 miejsce slalomie gigancie (kat. Junior mł.) - trener: Michał Rażniewski.
Melania Kula 8 miejsce w slalomie (kat. junior mł.) - trener: Michał Rażniewski.
Jakub Janic 6 miejsce w slalomie (kat. junior mł. ) - trener: Michał Rażniewski.
Aureliusz Krzykowski 7 miejsce w slalomie (kat. junior mł.) - trener: Michał Rażniewski.
Bartłomiej Wasileńczyk 6 miejsce w slalomie (kat. młodzik) - trener: Michał Rażniewski. Michał Kałwa 8 miejsce w slalomie, trener Adam Kałwa

Reprezentowanie barw Polski:

Łucja Zgudka uczestniczyła w zawodach Trofeo Topolino we Włoszech.
Bartłomiej Wasileńczyk 6 miejsce w slalomie w Skofia Loka w Słowenii.

1993

Mistrzostwa Polski w Konkurencjach Zjazdowych w Zakopanem 7-8. 03. 1993 r.

Dorota Radomska 7 miejsce w slalomie (kat. junior mł.) - trener: Michał Rażniewski.
Gorczyca Alicja 12 miejsce w slalomie (kat. junior mł.) - trener: Michał Rażniewski.
Bartłomiej Wasileńczyk 6 miejsce w slalomie (kat. junior mł.) - trener: Michał Rażniewski.

Mistrzostwa Bielskiego Okręgowego Związku Narciarskiego w Szczyrku 7-8. 02 1993 r.

Michał Kałwa 3 miejsce w slalomie (kat. junior mł.) - trener: A. Kałwa.
Dorota Radomska 6 miejsce w slalomie (kat. junior mł.) - trener: M. Rażniewski.

1994

Mistrzostwa Tatrzańskiego Okręgowego Związku Narciarskiego 25-26. 01. 1994 r.

Bartłomiej Wasileńczyk 1 miejsce w slalomie (kat. junior mł.) - trener: Michał Rażniewski.
Bartłomiej Wasileńczyk 7 miejsce w slalomie gigancie - trener: Michał Rażniewski.
Katarzyna Karasińska 5 miejsce w slalomie (kat. młodzik) - trener: Piotr Wądołowski.
Piotr Kaczmarek 1 miejsce w slalomie kat. młodzik) - trener: Piotr Wądołowski.

Mistrzostwa Polski w Konkurencjach Zjazdowych w Zakopanem 9-11. 03. 1994 r.

Katarzyna Karasińska 2 miejsce w slalomie (kat. młodzik) - trener: Piotr Wądołowski.
Piotr Kaczmarek 2 miejsce w slalomie (kat. młodzik) - trener: Piotr Wądołowski.
Bartłomiej Wasileńczyk 5 miejsce w slalomie (kat. junior mł.) - trener: Michał Rażniewski.

Międzynarodowe Mistrzostwa Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem. Zakopane 7-8. 03. 1994 r.

Bartłomiej Wasileńczyk 1 miejsce w slalomie (kat. junior mł.) - trener: Michał Rażniewski.
Piotr Kaczmarek 1 miejsce w slalomie (kat. młodzik) - trener: Piotr Wądołowski.
Piotr Kaczmarek 1 miejsce w slalomie gigancie - trener : Piotr Wądołowski.

Reprezentowanie barw Polski:

Bartłomiej Wasileńczyk 12 miejsce w slalomie w Skofia Loka w Słowenii. Bartłomiej Wasileńczyk reprezentował również Polskę we Francji w Val d'Isere, Piotr Kaczmarek reprezentował Polskę w 33 Trofeo Topolino Sci we Włoszech i Val d'Isere.

1995

Mistrzostwa Polski w Narciarstwie Alpejskim (w kat. młodzików) w Karpaczu 9-10. 03. 1995 r.

Katarzyna Karasińska 1 miejsce w slalomie i 1 miejsce w slalomie gigancie.
Piotr Kaczmarek 1 miejsce w slalomie i 1 miejsce w slalomie gigancie.

Międzynarodowe Mistrzostwa Szkół Sportowych w Zakopanem 21-24. 03. 1995 r.

Katarzyna Karasińska 1 miejsce w slalomie - trener: Piotr Wądołowski.
Piotr Kaczmarek 1 miejsce w slalomie, w slalomie gigancie i w kombinacji Alpejskiej - trener: Piotr Wądołowski.
Bartlomiej Wasileńczyk w tym sezonie pierwszy raz startował jako junior. Ostatecznie sezon zakończył z kontem 143,22 FIS punktów, na 14 miejscu na liście rankingowej juniorów w Polsce.

Reprezentowanie barw Polski (między innymi):
Interkryterium Ricki V OH FIS 3-4. 02 1995 r. Czechy

Piotr Kaczmarek 1 miejsce w slalomie gigancie
Katarzyna Karasińska 2 miejsce w slalomie i 3 w slalomie gigancie.

34 Trofeo Topolino Sci , Monte Bondone we Włoszech 10-11. 02. 1995 r.

Piotr Kaczmarek 1 miejsce w slalomie gigancie.
Katarzyna Karasińska 2 miejsce w slalomie.

Air Canada Whistler Cup w Kanadzie 14-16. 04. 1995 r.

Piotr Kaczmarek 1 miejsce w slalomie i 3 miejsce w slalomie gigancie.
Katarzyna Karasińska 2 miejsce w slalomie, trener: Piotr Wądołowski.

1996

Mistrzostwa Polski w Narciarstwie Alpejskim Juniorów Młodszych w Ustroniu 1-3. 03. 1996 r.

Piotr Kaczmarek 1 miejsce w slalomie gigancie, 1 miejsce w slalomie, 1 miejsce w super gigancie, 1 miejsce w kombinacji alpejskiej.
Katarzyna Karasińska 1 miejsce w supergigancie, 2 miejsce w slalomie, 2 miejsce w slalomie gigancie, 1 miejsce w kombinacji alpejskiej.

Międzynarodowe Mistrzostwa SMS w Zakopanem 21.03.1996 r.

Piotr Kaczmarek 1 miejsce w slalomie, 1 miejsce w slalomie gigancie.
Katarzyna Karasińska 4 miejsce w slalomie
Bartłomiej Wasileńczyk drugi rok w juniorach, ostatecznie sezon zakończył na 4 miejscu w Polsce z dorobkiem 92,19 FIS punktów.

Reprezentowanie barw Polski (między innymi):

Air Canada Whistler Cup w Kanadzie 5-7.04.1996 r.

Piotr Kaczmarek 3 miejsce w super gigancie.
Katarzyna Karasińska 5 miejsce w slalomie.

35 Trofeo Topolino Sci, Monte Bondone we Włoszech 15-17.02.1996 r.

Piotr Kaczmarek 2 miejsce w slalomie, trener Piotr Wądołowski.
Bartłomiej Wasileńczyk starty w zawodach FIS.

1997

Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Zakopanem 25.02 - 1.03.1997 r.

Katarzyna Karasińska 1 miejsce w slalomie gigancie, 1 miejsce w super gigancie, 1 miejsce w kombinacji alpejskiej.
Piotr Kaczmarek 1 miejsce w slalomie gigancie, 1 miejsce w super gigancie, 1 - miejsce w kombinacji alpejskiej.

III Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Zimowych 13-18.02.1997 r.

Bartłomiej Wasileńczyk (trzeci rok w juniorach) 2 miejsce w slalomie, 4 miejsce w kombinacji.

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Seniorów FIS 10-17.01.1997 r.

Bartłomiej Wasileńczyk 9 miejsce w slalomie, trener: Jan Bisaga.

Reprezentowanie barw Polski (między innymi):
36 Trofeo Topolino Sci w Monte Bondone we Włoszech 13-15.02.1997 r.

Piotr Kaczmarek 1 miejsce w slalomie, 2 miejsce w slalomie gigancie.

Międzynarodowe Zawody Air Canada Whistler Cup w Kanadzie 11-13.04.1997 r.

Piotr Kaczmarek 1 miejsce w super gigancie, 1 miejsce w slalomie, 2 miejsce w slalomie gigancie.
Katarzyna Karasińska 3 miejsce w slalomie, 6 miejsce w super gigancie.

Międzynarodowe Interkryterium FIS Krompachy Plejsy 25.01.1997 r. Katarzyna Karasińska 1 miejsce w super gigancie, Piotr Kaczmarek 2 miejsce w super gigancie, trenerzy: Jan Bisaga, Jarosław Markl.
Bartłomiej Wasileńczyk uczestniczył w Mistrzostwach Świata Juniorów W Austrii.

Uwaga! W tym czasie zawodnicy Aesculapa zostają objęci centralnym szkoleniem. Do Kadry Przygotowań Olimpijskich Roku 2002 powołani zostali właśnie: Katarzyna Karasińska, Piotr Kaczmarek i Bartłomiej Wasileńczyk.

1998

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Szklarskiej Porębie "Karkonosze 98" 23-25.03.1998 r.

Piotr Kaczmarek 1 miejsce w slalomie, 1 miejsce w slalomie gigancie, 2 miejsce w slalomie, 1 miejsce w dwuboju alpejskim.

Bartłomiej Wasileńczyk 2 miejsce w slalomie gigancie.

Katarzyna Karasińska sezon rozpoczęła obiecująco : 2 miejsce w Aurdal w Norwegii, dobre FIS punkty: 40,86. Potem uległa kontuzji i na jakiś czas przerwała starty.

Reprezentowanie barw Polski:

Piotr Kaczmarek starty w zawodach FIS, uzyskał 65,49 FIS punkty w slalomie gigancie i 56,78 FIS punkty w slalomie.
Bartłomiej Wasileńczyk starty w zawodach FIS, uzyskał 74,1 FIS punkty w slalomie gigancie i 52,7 w slalomie.
Bartłomiej Wasileńczyk startował w Mistrzostwach Świata Juniorów.

Trójka wymienionych zawodników dalej w kadrze Polski (trenerzy: Kamiński, Bisaga).

Młodzicy

Zawody Otwarcia Sezonu w Zakopanem 22-23.12.1997 r.

Magda Sosnowska 2 miejsce (kat. młodzik).
Katarzyna Dębska 4 miejsce (kat. młodzik).
Maciej Wilczyński 6 miejsce (kat. młodzik).

Mistrzostwa Tatrzańskiego Związku Narciarskiego 20. 01. 1998 r.

Katarzyna Dębska 3 miejsce (kat. młodzik).
Magda Sosnowska 3 miejsce (kat młodzik) - trener: Piotr Wądołowski.

Reprezentowanie barw Polski:

Interkriterium Ricki OH FIS w Czechach, w marcu 1998 r.

Katarzyna Dębska 7 miejsce (kat. młodzik).
Magda Sosnowska 10 miejsce (kat. młodzik) - trener: Piotr Wądołowski.

1999

V Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Zimowych Małopolska 99 Zakopane 16-20.02.1999 r.

Piotr Kaczmarek 1 miejsce w slalomie gigancie, 1 miejsce w super gigancie, 1 miejsce w kombinacji alpejskiej.
Katarzyna Karasińska 2 miejsce w slalomie gigancie 3 miejsce w slalomie, 1 miejsce w kombinacji alpejskiej.
Bartłomiej Wasileńczyk 2 miejsce w slalomie gigancie, 3 miejsce w slalomie, 2 miejsce w kombinacji alpejskiej.

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Seniorów w Narciarstwie Alpejskim 22-25.02.1999 r.

Piotr Kaczmarek 2 miejsce w slalomie
Bartłomiej Wasileńczyk 3 miejsce w slalomie (naszych zawodników pokonał tylko Andrzej Bachleda).

"Szczawnica Cup 99" 18.02.1999 r.

Katarzyna Karasińska 4 miejsce w slalomie.
Bartłomiej Wasileńczyk 6 miejsce w slalomie.

Memoriał Br. Czecha i H. Marusarzówny w Zakopanem 22-23.03.1999 r.

Piotr Kaczmarek 1 miejsce w slalomie.
Bartłomiej Wasileńczyk 3miejsce w slalomie.

Reprezentowanie barw Polski - trójka naszych zawodników nadal w kadrze Polski (Kaczmarek, Karasińska, Wasileńczyk). Piotr Kaczmarek uczestnik Mistrzostw Świata Juniorów (trenerzy; Jan Bisaga, Jarosław Markl)

Młodzicy i juniorzy młodsi.

Mistrzostwa Tatrzańskiego Związku Narciarskiego w Zakopanem 20-21.01.1999 r.

Katarzyna Dębska 1 miejsce w slalomie (kat. młodzik).
Michał Burzyński 2 miejsce w slalomie.

Puchar Nadziei Olimpijskich w Zakopanem 7.04.1999 r.

Katarzyna Dębska 1 miejsce w slalomie gigancie.
Maciej Wilczyński 8 miejsce w slalomie gigancie (kat. młodzik).

Mistrzostwa Okręgu Śląskiego Szczyrk 10.03.1999 r.

Małgorzata Cholawo 1 miejsce w slalomie gigancie (kat. junior młodszy).

Mistrzostwa Tatrzańskiego Związku Narciarskiego w Zakopanem 20 21. 01. 1999 r.

Małgorzata Cholawo 4 miejsce w slalomie - trener : Piotr Wądołowski.

Reprezentowanie barw Polski:

38 Trofeo Topolino Ski w Monte Bondone 5-6.03.1999 r. Włochy.

Michał Burzyński 7 miejsce w slalomie.

Interkryterium Ricki OH FIS w Czechach 5.02.1999 r.

Michał Burzyński - 4 miejsce w slalomie i 6 miejsce w slalomie gigancie.

Międzynarodowe Zawody Skofia Loka w Słowenii 13-14.03.1999 r.

Katarzyna Dębska 16 miejsce w slalomie gigancie - trener: Piotr Wądołowski.

2000

Dwie osoby w Kadrze Polski: Katarzyna Karasińska i Piotr Kaczmarek.
Udział tych zawodników w Mistrzostwach Świata Juniorów w Kanadzie. II miejsce zespołowo wśród polskich klubów ( startowało14 klubów ) w VI Zimowej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży (konkurencje alpejskie) rozegranej w Szczyrku i Szklarskiej Porębie (9 medali: 3 złote, 1 srebrny, 5 brązowych).

5 zdobytych medali na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Seniorów w Krynicy: Katarzyna Karasińska: 2 brązowe (w slalomie i slalomie gigancie), srebrny w kombinacji, Piotr Kaczmarek: brązowy w slalomie i srebrny w kombinacji. Trenerzy Kadry: Andrzej Bielawa (mężczyźni), Jan Bisaga, Jarosław Markl (kobiety).

Młodzicy i juniorzy młodsi

Młodzieżowe Mistrzostwa Woj. Małopolskiego Zakopane 8-10.12.1999 r.

Katarzyna Dębska 3 miejsce w slalomie gigancie i 5 slalomie.
Michał Burzyński 1 miejsce w slalomie gigancie i 2 w slalomie.

Mistrzostwa Śląska Młodzików i Juniorów Młodszych Szczyrk 5-6.01.2000 r.

Katarzyna Dębska 2 i 3 miejsce w slalomie gigancie.
Michał Burzyński 3 miejsce w slalomie gigancie, trener: Piotr Wądołowski.

Mistrzostwa Krynicy o Puchar Radia Echo Krynica 8-9.01.2000 r.

Katarzyna Dębska - 2 miejsce w slalomie gigancie i 3 w slalomie.

Międzynarodowe Zawody Euroregionu Nysa Łysa Góra Dizwiszów 29-30.01.2000 r.

Maciej Frej 2 miejsce w slalomie gigancie (kat. młodzik).
Dyzma Bebak 5 miejsce w slalomie gigancie (kat. młodzik).
Maciej Wilczyński 2 miejsce w slalomie gigancie (kat. junior mł.).
Kwiek Bartłomiej 2 i 3 miejsce w slalomie gigancie (kat. junior mł.)
Jan Dębski 3 miejsce w slalomie gigancie (kat. młodzik)
Katarzyna Dębska 1 miejsce w slalomie gigancie (kat. junior mł.).
Magda Sosnowska 2 miejsce w slalomie gigancie (kat. junior mł.).

VI Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Szklarska Poręba 25-27.02.2000 r.

Katarzyna Dębska 3 miejsce w kombinacji, 4 w slalomie gigancie.
Michał Burzyński 3 miejsce w super gigancie, 3 miejsce w kombinacji.

Międzynarodowe Zawody Euroregionu Nysa w Czechach 11-12.03.2000 r.

Katarzyna Dębska 4 miejsce w slalomie gigancie (kat. junior młodszy).
Michał Burzyński 3 miejsce w slalomie gigancie.
Maciej Wilczyński 2 miejsce w slalomie gigancie.
Maciej Frej 3 miejsce w slalomie gigancie.
Dyzma Bebak 5 miejsce w slalomie gigancie, trener Piotr Wądołowski.

Mistrzostwa Tatrzańskiego Związku Narciarskiego w Zakopanem 13.03.2000 r.

Katarzyna Dębska 4 miejsce w slalomie gigancie (kat. junior mł.).
Michał Burzyński 5 miejsce w slalomie gigancie (kat. junior mł.), trener: Piotr Wądołowski.


Międzynarodowe Zawody Euroregionu Nysa w Harrachowie w Czechach 8-9.04.2000 r.

Katarzyna Dębska 1 miejsce w slalomie, trener: Piotr Wądołowski.

Ponadto następujący zawodnicy brali udział w Międzynarodowych Zawodach Juniorów Młodszych w Słowenii i we Włoszech:

Skofia Loka Katarzyna Dębska, Michał Burzyński.
Trofeo Topolino Katarzyna Dębska, Michał Burzyński.
Abetone Katarzyna Dębska.

RANKINGI POSEZONOWE

Z Polskiego Związku Narciarskiego otrzymaliśmy wyniki współzawodnictwa sportowego w narciarstwie alpejskim w sezonie 1999/2000. Wśród 25 klubów biorących udział we współzawodnictwie SN i SKS AESCULAP został sklasyfikowany na III miejscu w kraju z dorobkiem 670 punktów ( wyprzedzony tylko przez AZS AWF Zakopane Kraków - 2062 i WKS Zakopane 1699 ). W posezonowych rankingach indywidualnych w narciarstwie alpejskim najlepsi zawodnicy Aesculapa zajęli następujące miejsca:

Katarzyna Karasińska 4 miejsce w seniorkach i 3 miejsce w juniorkach ( 145 miejsce na liście FIS w slalomie 35,17 FIS p-ty ),
Piotr Kaczmarek 3 miejsce w seniorach i 3 miejsce w juniorach ( 294 miejsce na liście FIS w slalomie: 41,05 FIS p-ty ),
Katarzyna Dębska 4 miejsce w juniorkach młodszych,
Burzyński Michał 5 miejsce w juniorach młodszych.

2001

Młodzicy

12. 01.2001 - XXIV Liga Sportów Zimowych Kluszkowce.

Maciej Frej - 1 miejsce w slalomie.
Jan Dębski - 5 miejsce w slalomie.
Maciej Szczepaniak - 7 miejsce w slalomie.

15-16.01 - Mistrzostwa TZN Zakopane.

Maciej Frej - 4 miejsce w slalomie.
Jan Dębski - 5 w slalomie 27-28.01 - Zawody Euroregionu Nysa Łysa Góra - Dziwiszów.

Maciej Frej - 1 miejsce w slalomie gigancie.
Jan Dębski - 3 miejsce w slalomie gigancie.
Maciej Szczepaniak - 3 miejsce w super gigancie.
Dyzma Bebak - 4 miejsce w slalomie gigancie.
Jakub Filipowicz - 6 miejsce w slalomie gigancie.

20.03 - Mistrzostwa Warszawy Krynica.

Maciej Frej - 9 miejsce w slalomie gigancie.

23.03 - Finał Pucharu Polski Krynica.

Jan Dębski - 6 miejsce w slalomie.

30.03 - Międzywojewódzkie Mistrzostwa Dolnego Śląska Młodzików Karpacz.

Maciej Frej - 1 miejsce w slalomie gigancie.
Jan Dębski - 4 miejsce w slalomie.
Jakub Filipowicz - 5 miejsce w slalomie gigancie.

Juniorzy młodsi.

30-31.12.2000 - Międzywojewódzkie Mistrzostwa Małopolski i Podkarpacia.

Katarzyna Dębska - 2 miejsce w slalomie gigancie.
Michał Burzyński - 3 miejsce w slalomie gigancie.
Bartlomiej Kwiek - 10 miejsce w slalomie.

15-16.01.2001 - Mistrzostwa TZN Zakopane.

Katarzyna Dębska - 1 miejsce w slalomie.
Michał Burzyński - 2 miejsce w slalomie.
Bartłomiej Kwiek - 6 miejsce w slalomie.

27-28.01 - Zawody Euroregionu Nysa Łysa Góra - Diwiszów

Katarzyna Dębska - 1 miejsce w slalomie gigancie
Bartłomiej Kwiek - 4 miejsce w slalomie gigancie
Maciej Wilczyński - 3 miejsce w super gigancie

26.02-1.03 - Ogolnopolska Olimpiada Młodzieży Szczyrk.

Katarzyna Dębska - 2 miejsce w slalomie gigancie.
Katarzyna Dębska - 1 miejsce w slalomie.
Katarzyna Dębska - 1 miejsce w kombinacji.
Michał Burzyński - 2 miejsce w slalomie gigancie.
Michał Burzyński - 2 miejsce w super gigancie.
Michał Burzyński - 2 miejsce w kombinacji.
Maciej Wilczyński - 5 miejsce w super gigancie.
Maciej Wilczyński - 7 miejsce w kombinacji

2.02 - Zawody FIS Ski Interkriterium Ricki.

Michał Burzyński - 1 miejsce w slalomie

19-20.03 - Mistrzostwa Warszawy Krynica

Katarzyna Dębska - 2 miejsce w slalomie gigancie.
Michał Burzyński - 3 miejsce w slalomie gigancie.
Bartłomiej Kwiek - 5 miejsce w slalomie gigancie.

22-23.03 - Finał Pucharu Polski Krynica.

Katarzyna Dębska - 4 miejsce w slalomie.
Michał Burzyński - 2 miejsce w slalomie.

Juniorzy

25.01 - VII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Szczyrk.

Piotr Kaczmarek - 1 miejsce w slalomie gigancie.

7.02 - Mistrzostwa Świata w Sankt Anton.

Katarzyna Karasińska - 24 miejsce w slalomie - tym wynikiem wypełniła normę na wyjazd na olompiadę w Salt Lake City (widzieliśmy ją w bezpośredniej transmisji Eurosportu).

13.02 - Mistrzostwa Świata Juniorów w Verbier.

Katarzyna Karasińska - 16 miejsce w slalomie.

6-7.03 - Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Seniorów.

Katarzyna Karasińska - 1 miejsce w slalomie (mistrzyni Polski).

2002

Katarzyna Karasińska zdobyła komplet medali na VIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Krynicy ( 18-21.02 ), a mianowicie: złoty medal w slalomie gigancie, złoty medal w slalomie oraz złoty medal w kombinacji alpejskiej. Ponadto zdobyła brązowy medal w slalomie na mistrzostwach Słowacji w Plejszch-Krompachach ( 19.03 ) a także srebrny medal w slalomie gigancie na mistrzostwach Polski w Zakopanem ( 20-21.03 ). Na mistrzostwach Czech czwarta w slalomie. Jej najlepsze FIS-punkty uzyskane w bieżącym sezonie wynoszą: 25,11, co jest bardzo dobrym rezultatem. Katarzyna Karasińska jest członkinią kadry Polski PZN.

Piotr Kaczmarek Jest w tym roku najlepszym polskim juniorem. Posiada 34,77 FIS-punkty. Zdobył w tym sezonie srebrny medal na mistrzostwach Polski seniorów oraz brązowy medal na mistrzostwach Słowacji. Ponadto startował na wielu zawodach FIS na terenie Stanów Zjednoczonych, gdzie aktualnie studiuje. Jest członkiem kadry Polski PZN

Katarzyna Dębska W tym roku wystartowała już jako juniorka. W jednych z pierwszych swoich zawodów FIS, w Petrikowie w Czechach ( 12-13.01 ) zajęła szóste miejsce w slalomie. Udany występ miała także na VIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Krynicy ( 18-21.02 ) zajęła tam piąte ( sl. gigant ) i siódme ( slalom )miejsca.

Bartlomiej Kwiek (pierwszy rok startów w juniorach). Najlepszy jego wynik to szóste miejsce w slalomie na VIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

Jan Dębski (startuje w kat. młodzik). Na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Małopolski i Podkarpacia (17-18.12) zajął w slalomie pierwsze miejsce (w gigancie był czwarty). Także miał dobry występ w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Narciarstwie Alpejskim w Szczyrku ( 18-19.01) i zajął tam w dwóch slalomach pierwsze i drugie miejsce. Reprezentował Polskę na prestiżowych zawodach Trofeo Topolino ( 22-23.02 ). Zajął tam czternaste miejsce w slalomie. W generalnej klasyfikacji Pucharu Polski w kat. młodzik zajął drugie miejsce.

Dominika Dworska (instruktorka). Zajęła czwarte miejsce w Ogólnopolskich zawodach Instruktorów PZN w Zakopanem (23.03). Startowała w jeździe stylowej i w slalomie gigancie. Miała również dobry występ na Memoriale Br. Haczkiewicza w Zieleńcu (2-3.03) również zawody instruktorskie, gdzie zajęła drugie miejsce.

Krótko o naszych imprezach. Organizuje się na terenie Szkoły Narciarskiej Aesculap imprezy-zawody dla uczestników. Są to między innymi: sprawdziany narciarskie dla wszystkich grup szkoleniowych, zawody rodzinne, Puchar Aesculapa, bal przebierańców. Są to imprezy popularyzujące narciarstwo i oczywiście uaktywniają sportowo nasze dzieci i młodzież. Kulminacyjnym momentem wychowania i kształcenia w narciarstwie był wyjazd na Ogólnopolskie Spotkania Uczniowskich Klubów Sportowych do Krynicy ( 13.03 ). Organizatorem tej imprezy był Klub Sportowy ?Gondola" oraz Polski Związek Narciarski. Piękne zawody w ramach akcji usportowienia dzieci i młodzieży w Polsce. Przeprowadzono tam narciarski tor przeszkód na czas oraz pokazy jazdy zespołowej. Do Krynicy pojechało 30-cioro naszych dzieci. Najlepiej spisali się w zawodach:

Miłosz Stelmaszak (który zajął pierwsze miejsce)
Zygmunt Marchowski (który był w drugi)
oraz Zuzanna Stelmaszak (która zajęła drugie miejsce).

Drużynowo Szkoła Narciarska Aesculap ( UKS Aesco ) zajęła pierwsze miejsce. ( a startowało 13 UKS-ów z całej Polski ). Zdobyliśmy złoty medal i do domu wróciliśmy z pięknym pucharem. W uzupełnieniu: na VII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, nasz klub zajął drugie miejsce (wraz z KS Snieżką Karpacz) zespołowo (punkty do wyniku zespołowego zdobyli Katarzyna Karasińska, Katarzyna Dębska i Bartłomiej Kwiek).

Tak więc nasi wychowankowie uzyskali znakomite rezultaty w minionym sezonie. Na uwagę zasługuje tu fakt udziału w różnych zawodach naprawdę dużej grupy dzieci i młodzieży. Świadczy to o dobrej ciągłości szkolenia. Barwy naszej Szkoły i Klubu reprezentowali bowiem zawodnicy w następujących kategoriach wiekowych: dziecko młodsze, dziecko starsze, młodzik, junior. młodszy, junior. Nasi juniorzy oczywiście startowali także w zawodach seniorów na szczeblu krajowym i za granicą. Efekty przyszły w wyniku dużej pracy na przestrzeni wielu sezonów i dobrze przeprowadzonych przygotowań do zimy 2001/2002.

2003

Najważniejsze wyniki zawodników SN i SKS "Aesculap" Jelenia Góra w sezonie 2002/2003

Katarzyna Karasińska

2 oraz 3 miejsce w Kaunertal (28-29.10.2002 r. - Austri ) w slalomach FIS
7 miejsce w Rjukan (17.11.2002 r. - Norwegia)
1 oraz 3 miejsce w Spindlerovym Mlynie (19-20.12.2002 r. - Czechy) w slalomach FIS
5 miejsce w Teichalm (11.01.2003 r. - Austria) w slalomie FIS
10 miejsce w Tarvisio (25.01.2003 r. - Włochy, UNIWERSJADA ) w slalomie FIS
5 miejsce w Ravne (9.02.2003 r. - Słowenia) w slalomie FIS
33 miejsce w Sankt Moritz ( 15.02.2003 r. - Szwajcaria ) w slalomie MŚ
2 miejsce w slalomie gigancie oraz 2 miejsce w super gigancie ( dwa srebrne medale ) na Mistrzostwach Polski w Szczyrku (26-27.02.2003 r.)
2 miejsce w Kranjskiej Gorze (15.03.2003 r. - Słowenia ) w slalomie FIS
5 miejsce w Innerkrems (22.03.2003 r. - Austria) w slalomie FIS
11 miejsce w Hochkar (4.04.2003 r. - Austria)

Piotr Kaczmarek

4 miejsce w Grimentz (19.12.2002 r. - Austria) w slalomie FIS Od tej pory w komunikatach FIS nie ma nowych wyników Piotra - zawodnik kadry Polski obecnie nie startuje.

Katarzyna Dębska

10 oraz 9 miejsce w Petrikov (10 -11.01.2003 r. - Czechy) w slalomach FIS
Bardzo dobre wyniki uzyskała nasza zawodniczka w IX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Czarnej Górze:

17.02 - slalom gigant MP juniorów (także zawody FIS) - 4 miejsce (2 w kadetach).
18.02 - slalom gigant do dwuboju - 6 miejsce.
19.02 - slalom otwarty mistrzostw Polski - 6 miejsce (4 w kadetach).
20.02 - slalom do dwuboju - 2 miejsce ( i slalom FIS - 3 miejsce ).

W dwuboju slalomowym 3 miejsce i brąz na mistrzostwach Polski !!! 14 miejsce w slalomie na MP w Szczyrku (28.02.2003 r.)

Jan Dębski

4 miejsce w Szczyrku w Pucharze Śląska w slalomie gigancie (17.01.2003 r.)
2 oraz 6 miejsce w Mistrzostwach PZN w slalomie i slalomie gigancie (10-11.01.2003 r. - Białka Tatrzańska)
4 oraz 7 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach w narciarstwie alpejskim (16-17.12.2002 r. - Kluszkowce)
6 miejsce w slalomie w IX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży (25.02.2003 r. - Czarna Góra)
4 miejsce w slalomie do kombinacji ( także w Czarnej Górze - 26.02.3003 r.)
4 miejsce w Euroski - Łysa Góra w slalomie gigancie
(8.03.2003 r.) 5 miejsce w Pucharze Polski za sezon 2002/2003

Maciej Frej

9 miejsce w slalomie w Mistrzostwach Rzeszowskiego OZN-u (18.12.2002 r.)
9 miejsce w slalomie w Międzywojewódzkich Mistrzostwach w narciarstwie alpejskim (16.12.2002 r. - Kluszkowce)
6 miejsce w slalomie w Mistrzostwach PZN (11.01.2003 r. - Białka Tatrzańska ) 8 miejsce w slalomie gigancie w Pucharze Gondoli ( 7.01.2003 r. - Krynica) 5 miejsce w kombinacji w IX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży (25 - 27.02.2003r. - Czarna Górza) 8 miejsce w super gigancie (jw.)
9 miejsce w slalomie do kombinacji (jw.) 8 miejsce w slalomie gigancie 2 miejsce w Euroski - Łysa Góra w slalomie gigancie (8.03.2003 r.)


Maciej Szczepaniak

10 miejsce w slalomie w Międzywojewódzkich Mistrzostwach w narciarstwie alpejskim (16.12.2003 Kluszkowce)
8 miejsce w super gigancie w Pucharze Śląska (16.01.2003 r. - Szczyrk)
8 miejsce w kombinacji alpejskiej w IX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Mlodzieży w Czarnej Górze (26-27.02.2003 r.)
3 miejsce w Euroski - Łysa Góra w slalomie gigancie ( 8.03.2003 r.)

Dominika Dworska - instruktor

2 miejsce w 43 Ogólnopolskich Zawodach Instruktorów i Trenerów Zakopane 2003. W Białce Tatrzańskiej przeprowadzono jazdę stylową i slalom gigant.


W uzupełnieniu

FIS
Wyniki Katarzyny Karasińskiej
Wyniki Bartłomieja Wasileńczyka
Wyniki Piotra Kaczmarka

Więcej informacji o sporcie w Szkole i Klubie w książce Opowieść o Aesculapie.

Popularne posty

Obraz

Likwidacja

Obraz

Album