Katarzyna Karasińska

Archiwum

Najlepszą zawodniczką Szkoły Narciarskiej i Sudeckiego Klubu Sportowego Aesculap jest Katarzyna Karasińska – wielokrotna reprezentantka i mistrzyni Polski, startowała z powodzeniem w Pucharze Świata i zdobyła kryształową kulę w Pucharze Europy. Od dziecka w Szkole i Klubie aż do zakończenia kariery w 2012 roku. To najlepsza rekomendacja systemu piramidy SN i SKS AESCULAP. Od szerokiej podstawy – do szpicy, szczytu mistrzowskich osiągnięć sportowych. Szczegółowe informacje – w książce Opowieść o Aesculapie (zobacz także wyniki Kasi na stronie FIS).Katarzyna Karasińska (ur. 24 listopada 1982 we Wrocławiu) – polska narciarka alpejska, zawodniczka Szkoły Narciarskiej i Sudeckiego Klubu Sportowego Aesculap Jelenia Góra, Polka startująca obecnie w Pucharze Świata. Specjalizuje się w slalomie i w tej konkurencji osiąga największe sukcesy. Wieloletnia członkini kadry Polski.

Wychowała się na stokach Karkonoszy i Gór Kaczawskich. W barwach SN i SKS Aesculap startuje nieprzerwanie od 1987 roku. Jej pierwszą trenerką była Teresa Rażniewska, a w świat sportu wyczynowego wprowadzał ją Piotr Wądołowski. Kolejnymi trenerami byli Jan Bisaga, Zbigniew Kamiński, Austriak Roland Bair i Włoch Livio Magoni.

16. zawodniczka w mistrzostwach świata w slalomie w 2005 roku oraz 21. w mistrzostwach świata w Åre w 2007 (po pierwszym przejeździe zajmowała wysokie 11. miejsce). Dotychczas jej najlepszym wynikiem jest 12. miejsce w slalomie w austriackim Semmering 29 grudnia 2006 roku. Do tej pory kilka razy zakwalifikowała się do pierwszej trzydziestki Pucharu Świata w slalomie; najlepsze starty miała w fińskim Levi (19. miejsce), w amerykańskim Aspen (20.), Semmering – Austria – (12.) w 2006 roku oraz w Zagrzebiu – Chorwacja – (16.)

Wielokrotnie zdobywała tytuły mistrzyni Polski w slalomie i w slalomie gigancie. Na swoim koncie posiada piękny wynik – drugie miejsce w nieoficjalnych mistrzostwach świata dzieci i młodzieży we Włoszech – w zawodach „Trofeo Topolino”. Na mistrzostwach świata juniorów w Verbier w 2001 roku była 16. Jest zdobywczynią Pucharu Europy w 2005 roku w slalomie. Zakwalifikowała się i brała udział w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Turynie w 2006 roku. W 2007 roku zdobyła złoty medal w slalomie na uniwersjadzie w Bardonecchia (Włochy), sukces ten powtórzyła w slalomie gigancie na Uniwersjadzie w 2009, a w slalomie specjalnym na tych samych zawodach była trzecia (na podstawie Wikipedii).

Špindlerův Mlýn

Łysa Góra

Popularne posty

Obraz

Likwidacja

Obraz

Album