Wychowankowie

Posiadanie znakomitej bazy sportowej na Łysej Górze dało efekty w postaci sukcesów na polu edukacji kadry instruktorskiej i sportu wyczynowego. Tak instruktorzy, jak i zawodnicy mają tu idealne miejsce do treningów. Ustawia się w Górach Kaczawskich slalomy, ćwiczy jazdę synchroniczną. Do największych sukcesów w tych dziedzinach zaliczam następujące fakty:

Trójka zawodników w kadrze przygotowań olimpijskich na igrzyska w Salt Lake City w USA – Piotr Kaczmarek, Bartłomiej Wasileńczyk, Katarzyna Karasińska.

Wielokrotne zdobywanie przez w/w zawodników tytułów Mistrza Polski, Wicemistrza, brązowych medali i Mistrza w nieoficjalnych MŚ (w tym drugim przypadku Trofeo Topolino – w kategoriach do juniora młodszego włącznie).

Spektakularny sukces zespołu instruktorów na Kongresie IVSI w Zakopanem w 2001 roku, gdzie zespół ten dał popis jazdy przed międzynarodową publicznością.

Wyniki

Filmy

Szkolenia i zawody. Każdego roku (między świętami a Nowym Rokiem) odbywały się obowiązkowe zajęcia dla naszych instruktorów. W programie między innymi: doskonalenie ewolucji z Programu Nauczania PZN oraz trening slalomu i slalomu giganta. Natomiast wiosną reprezentacja Aesculapa brała udział w MP Instruktorów organizowanych przez SITN.


Popularne posty

Obraz

Likwidacja

Obraz

Album